Mõned kasulikud hingamisharjutused
Elu hingamine
- Istu mugavalt, mõlemad jalad vastu maad, või lamage põrandal (mitte voodil). Sule silmad ja asteta mõlemad käed mõlemale poole naba. Lõõgastu.
- Pane keeleots kahe esihamba taha pehme naha vastu ja hoia seda seal kuni harjutuse lõpuni.
- Hinga viieni lugedes aeglaselt sisse. Tunne, kuidas õhk täidab kopsude ülemise kolmandiku, seejärel keskosa ning lõpuks voolab alumisse kolmandikku. Seepeale peaks olema ka kõht paisunud ning sõrmede vahel olema suurem vahe.
- Hoia hinge kinni, lugedes viieni, ja seejärel hinga välja rahulikult lugedes viieni. Tunne, kuidas sinu kopsud kokku surutakse, kõht kahaneb ning sõrmed liiguvad üksteisele lähemale.
- Hinga järjest viieni lugedes siise, hoia hinge kinni viieni lugedes ja hinga välja viieni lugedes. Niimoodi kaheksa korda ning lõdvestu.
Seda harjutust on sovitav teha korra päevas ennetava meetodina. Seda hingamist praktiseerides paraneb üldine energiatase, immuunsüsteem tugevneb ning seedimine töötab tõhusamalt. Samuti loob see harjutus kehas hapniku ja süsihappegaasi vahelise tasakaalu. Aitab stressi ja väsimuse vastu, leevendab ärevust, peavalu ja külmetushaiguste vaevusi.
Kakskümmend seotud hingetõmmet ehk mini vabastav hingamine
1) Istu toolil jalad maas ja selg sirge ning tee kindlaks, et su hingamine on vaba.
Hinga sügavalt sisse ning alusta sisse ja välja hingamist nagu tavaliselt, kuid ilma igasugu pausita sisse-ja väljahingamise vahel. Väljahingamine on täielikult lõdvestatud, kuid mitte sügavam kui normaalselt. Nõnda hingates loe neljani. Viies hingetõmme tee nii sügav kui võimalik, kuid siiski pausita, ning kanna hoolt selle eest, et väljahingamine oleks lõdvestatud. Siis tee veel neli seotud hingetõmmet nagu enne ja üks sügav hingetõmme. Jätka, kuni oled teinud kokku 20 seotud hingetõmmet.(kokku 4x) Lõpeta harjutus ja tule tagasi normaalse hingamise juurde, istu mõni hetk paigal, enne kui naased igapäeva toimetuste juurde.
Sel harjutusel on kehale rahustav mõju. See muudab mõtted ja emotsioonid rahulikumaks.